ייפוי כוח מתמשך


"העתיד שייך לאלו המאמינים ביופיים של חלומותיהם" (אלינור רוזוולט)

ייפוי כוח מתמשך הוא פעולה המאפשרת לשלוט בעתיד בהתאם לרצונות שלנו גם כשלא נהיה מסוגלים להגיד או לבטא זאת בעצמנו.

עורכת הדין הילה קטיוב הינה גם אחות אקדמאית - מוסמכת בהשכלתה (החל משנת 2005) והינה מוסמכת לערוך ייפוי כוח מתמשך, הנחיות מקדימות לצורך מינוי אפוטרופוס ומסמך הבעת רצון על פי החוק. 

ההשכלה, הידע והניסיון הרב שצברה במרוצת השנים כחלק מצוות הרפואה הדחופה במערכת הבריאות בישראל מסייעים לה בהסתכלות רחבה וראיה לטווח הרחוק תוך צפיית הסיכונים הכרוכים בעתיד לבוא והצורך בהגנתם ברגע האמת.


-רצונו של אדם, כבודו-

עריכת ייפוי כוח מתמשך היא עריכת מסמך משפטי אמנם, אך  זוהי פעולה מורכבת המשלבת בתוכה תחומים רבים ורגישות גבוהה, וראוי שתיעשה  מתוך ראיה מערכתית בהתאם למגבלות ו/או מחלות הרקע שיש ללקוח, תוך הסתכלות צופה פני עתיד במענה לשאלה: מה יוכל לעמוד כמכשול ומה יסייע בעתיד לבוא, מה עלולים להיות הצרכים של הלקוח (הרפואיים,הכלכליים ואפילו הרוחניים בהתאמה אישית) בעתיד ומשם לעגן ולחבר הכל למסמך משפטי שיהיה בעל תוקף משנה ביום בו הלקוח  לא יוכל לומר או לבטא את רצונו בסיטואציות השונות שיגיעו לפתחו ובעצם, לסייע לקרוביו של הלקוח לפעול בהתאמה מלאה לרצונותיו שלו. 

 

הפגישות נעשות לרוב בתוך בית הלקוח תוך הסתכלות רחבה לרבות עניין הנגישות שנבדק ונלקח בחשבון בעת הביקור, הכרות עם התא והמבנה המשפחתי, מחלות הרקע וכיו'ב. לרבות ואולי הכי חשוב בקשות אישיות של הלקוח בהתאמה לאיך שהוא רואה את עתידו תוך התאמה מלאה לשירותים היכולים להינתן במצבים השונים.

 

מתוקף ההשכלה והנסיון הרב שצברה במרוצת השנים כאחות מוסמכת וכעורכת דין,  מאפשרת הבנה מעמיקה של המצבים הרפואיים והסיעודיים השונים, מתן הדרכה וייעוץ לגבי החשיבות של הדברים, מסבירה היטב את משמעותם ומעגנת גם את ההנחיות הרפואיות במסמך המיועד למשרד הבריאות :"ייפוי כוח למתן הנחיות רפואיות לטיפול רפואי".

 

מסמכים אלו נשלחים בנוסף לייפוי הכוח מתמשך למשרד הבריאות ועליהם יכולים לחתום אנשי רפואה בלבד: אחות מוסמכת או רופא מטפל.

חשוב לדעת ולהבין כי מסמכים אלו מיועדים ללקוחות שאינם חולים במחלה סופנית ואינם נכללים תחת ההגדרה של "החולה הנוטה למות".


 


טואול - בניית אתרים